چه طور میتوان در سایت محتوایی مناسب قرار داد ؟

محتوای یک سایت به حدی مهم است که میتواند باعث شود که کاربران در سایت بمانند و یا سایت را ترک کنند در این مقاله قصد داریم شما را با مفهوم عمیقی از میزان اهمیت محتوای سایت و اینکه بهتر است از چه محتوایی در سایتتان استفاده کنید آشنا کنیم.

 

محتوای مناسب چه قدر اهمیت دارد؟

 

همانطور که می دانید محتوای مناسب یکی از مهم ترین بخش های یک وب سایت محسوب می شود و اگر بخواهیم درصدی را برای اهمیت محتویات سایت در نظر بگیریم میتوان گفت که محتوا حدود 90 درصد از  اهمیت را به خود اختصاص داده است و اما 10 درصد باقی مانده به بستری که محتویات بر روی آن درج شده است اختصاص دارد، اگر از این میزان درصد بندی تعجب کنید و بگویید که غیرممکن است کاملا طبیعی است به احتمال زیاد برای شما هم پیش آمده است که مطلبی را در مرورگر خود سرچ کنید و  با سایتی روبرو شوید که جزء لینک های اول در صفحه ی گوگل باشد اما بعد از اینکه وارد سایت میشوید از نظر طراحی و گرافیک چیز خاصی را نمی بینید درواقع درمقابل شما سایتی فوق العاده ساده قرار دارد که اتفاقا جزء لینک اول در جستجوی گوگل بوده است، اما سوال اینجاست که چرا و چگونه؟ اگر چنین سایتی را دید که با وجود سادگی تمام جزء لینکهای اول بود هیچ جای تعجبی نیست چون آن سایت با محتواگذاری عالی توانسته رتبه ی خود را بالا ببرد و سئوی خوبی داشته باشد و این رتبه به گرافیک و دیزاین سایت مرتبط نمی باشد البته گرافیک و دیزاین خوب به ماندن کاربران در سایتتان کمک می کند منتهی این محتوا گذاری مناسب است که بیشتر اهمیت دارد. این نکته را هم به یاد داشته باشید که محتوای سایت شما نشان دهنده ی هویت سایت شمات و هرچه مطالب درج شده در سایتتان کیفیت بیشتری داشته باشد ارزش سایتتان را بالا می برد.

 

درواقع محتوای سایت شامل تمامی مطالب مانند: اخبار، مقاله، فایل های صوتی و تصویری میشود که شما در سایتتان قرار می دهید. البته توجه کنید که اگر بتوانید محتوای اختصاصی ایجاد کنید مطمعنا در بین کاربران و موتورهای جستجو رشد خواهید کرد.

قبل از تولید محتوا برای ساییتان باید با اصول و نحوه ی تولید محتوا به طور کامل آشنایی داشته باشید به طوری که بدانید چگونه باید محتوایی را ایجاد کنید که کاربر به آن جذب شود سپس برای خواندن آن ترقیب شود البته برای کاربر نیز مفید باشد و همین مسئله باعث شود که کاربر زمان بیشتری در سایت شما بماند تا رتبه ی سایت شما بالا برود و موتورهای جستجو سایت شما را به عنوان یک محتوای استاندارد شناسایی کنند و در نتایج جستجو به کاربر نشان دهند.


مطلب مرتبط : اهمیت محتوای وب سایت در بازاریابی اینترنتی


 

 

چگونه باید محتوای مناسب در سایتمان قرار دهیم؟

اگر فرض را بر این بگذاریم که شما دارای یک فروشگاه هستید و حالا برای فروشگاهتان یک سایت هم طراحی کرده اید و قصد دارید سایتتان را با محتویاتی پر کنید در مرحله ی اول قبل از فکر کردن به مطالب مرتبط با کسب و کارتان باید سعی کنید اصول پایه ای در قرار دادن محتویات را یاد بگیرید، شاید فکر کنید که با پر کردن سایتتان رتبه ی آن را در موتورهای جستجو بالا می برید ولی این مسئله در 10 سال گذشته مفید بود و کارایی داشت اما امروزه با پیشرفته شدن موتورهای جستجو این روش جوابگو نیست و بالا رفتن رتبه ی سایت تنها به مفید بودن مطالب، تکراری نبودن آنها بستگی دارد و به این شکل نیست که بخواهید دائما مطالبی را که قبلا در سایتتان قرار داده اید را تکرار کنید، این مسئله یکی از اصول پایه ای در قرار دادن محتویات می باشد. شما با داشتن منبعی مناسب میتوانید درسایتتان مقالاتی متناسب با موضوع سایت و کسب و کارتان ثبت کنید و رتبه ی سایتتان را بالا ببرید برای مثال اگر شما مقاله ای به زبان انگلیسی پیدا کنید و آن را ترجمه کنید و در سایتتان قرار دهید مطمعنا سایت شما به عنوان اولین منبع فارسی آن مقاله در بین کاربران معرفی میشود و بازدید سایت شما افزایش پیدا می کند درنتیجه رتبه ی سایت شما در موتورهای جستجو بالا می رود اما حالا دقیقا برعکس همین مساله را تصور کنید که شما وارد یک سایت شوید که مقاله ای به زبان فارسی در آن قرار داده شده و دقیقا مرتبط با کسب و کار شماست و شما همان مقاله را کپی می کنید و در سایتتان قرار می دهید و اینجاست که سایت شما دیگر اولین منبع از آن مقاله نیست بلکه کپی آن مقاله را در خود دارد و همین مساله میزان بازدید کاربران را کاهش می دهد، کاربران به دنبال مطلبی جدید و ایده ای نو هستند نه به دنبال مقاله ای که قبلا در سایتی دیگر خوانده اند، خود شما چه طور؟ آیا اگر مطلبی را در یک سایتی بخوانید و همان مطلب را در سایتی دیگر ببینید بازهم برای خواندن آن وقت می گذارید یا به سرعت از آن می گذرید؟ مسلما از آن می گذرید و به احتمال خیلی زیاد آن سایت را به طور کامل ترک می کنید.


مطلب مرتبط : ویدیوی جالب درمورد تولید محتوا و سئو


 

 

مزیتهای قرار دادن محتوای مناسب در سایت چیست؟

مهم ترین مزیتی که درمورد محتواگذاری مناسب در سایت وجود دارد این است که آنقدر مطالب شما مفید و دسته اول باشد که کاربر به سایت شما به عنوان یک سایت مرجع نگاه کند و بداند که مطالبی که در سایت شما می بیند را مطمعنا در سایتهای دیگر نمیتواند پیدا کند و همین مسئله است که باعث اعتماد کاربر به سایت شما میشود، اعتماد کاربران به سایتتان باعث میشود که مرتبا سایت شما را چک کنند و شاید هر روز این کار را تکرار کنند تا ببیند شما به تازگی چه خبر و چه مقاله ای ثبت کرده اید بنابراین یکی از مزیتهای محتوای خوب جلب اعتماد مشتری است. اما یکی دیگر از راه های جلب اعتماد مشتری ایجاد خبرنامه در سایت است اگر شما در سایتتان خبرنامه داشته باشید میتوانید محتوای اختصاصی تولید کنید و اینگونه کاربر بیشتر به شما اعتماد می کند.


مطلب مرتبط : محتوای جذاب عاملی مهم در بازاریابی 


 

مطمئن باشید اگر بیشتر وقتتان را بر روی قرار دادن محتویات مناسب بگذارید هیچگاه ضرر نخواهید کرد.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
غزاله شریفی لیسانس برنامه نویسی تحت وب، دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و فن آوری ، مترجم و نویسنده مقالات کارناوب

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)