روش های افزایش سرعت نمایش سایت

زمانی که کاربران متعددی به منظور بازدید از سایت شما وارد سایتتان میشوند افزایش سرعت لود شدن سایت اولین نکته ای است که باعث میشود کاربر لذت ببرد و به سمت سایت شما جذب شود اما چگونه باید سرعت لود شدن سایت را افزایش داد؟ با خواندن این مقاله با راهکارهای افزایش سرعت نمایش سایت آشنا شوید.

همانطور که گفته شد سرعت لود و یا بارگذاری سایت یکی از مهم ترین مولفه هایی است که باعث جذب بازدیدکننده بیشتر به سایتتان میشود البته بهترین بازه ی زمانی که کاربر باید منتظر لود شدن سایت شما باشد تنها 15 ثانیه می باشد. و البته انواع روش هایی که برای افزایش سرعت نمایش سایت وجود دارد عبارتند از: بهینه سازی و سئو تصاویر، بهینه سازی کدهای CSS و کم کردن حجم و اندازه کوکی ها می باشد که در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

 

بهینه سازی و سئو تصاویر

گاهی اوقات وقتی وارد یک سایت میشوید می بینید که صفحه ی اصلی لود شده است اما تصاویر به صورت کامل لود نشده اند و این مسئله ی لود نشدن تصاویر به بالا بودن حجم عکس و ذخیره ی عکس با فرمت اشتباه برمی گردد بنابراین بهترین راه برای حل این مشکل این است که از فرمت های مناسب برای تصاویر خود استفاده کنید برای مثال می توانید از فرمت JPEG برای تصاویر دوربین ها و منظره ها استفاده کنید و از فرمت GIF برای عکس هایی که در آنها از تعداد کمتری رنگ استفاده شده است و برای سایر عکس ها از فرمت GIF استفاده کنید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که دادن اندازه به تصویر هنگام کدنویسی کار اشتباهی است شما در ابتدا باید با استفاده از نرم افزارهای ویرایش تصویر اندازه تصویر مدنظر خود را درست کنید و بعد در سایتتان از آن استفاده کنید.

 

بهینه سازی کدهای CSS

در بعضی از مواقع میتوانید بسیاری از کارهای گرافیکی در سایتتان را با استفاده از CSS انجام دهید ولی به جای استفاده از کدهای CSS از فوتوشاپ استفاده می کنید و همین استفاده از فوتوشاپ به جای کدنویسی در CSS باعث کاهش سرعت لود شدن سایتتان میشود چون کدهای زیادی را تولید می کند. البته فشرده سازی کدها بهترین راهی است که باعث افزایش سرعت بارگذاری سایتتان میشود.

 

گاهی اوقات تنها راهی که برای شما وجود دارد استفاده از کدهای جاوا اسکریپت می باشد که در این صورت بهتر است از کدهای جاوا اسکریپت در پایین کدهای HTML استفاده کنید چون با این کار تمامی توابع و عملکردهای جاوا اسکریپت را بعد از لود شدن تگ ها انتقال داده اید و دیگر نگران خطاهایی که در کدهای جاوا اسکریپت ایجاد میشوند و حافظه ی کاربر را اشغال می کنند نیستید و به افزایش سرعت بارگذاری سایتتان کمک می کنید.

نکته ی دیگری که باید برای افزایش سرعت لود شدن سایتتان رعایت کنید این است که ساختار DOM خود را به حداقل برسانید. اما سوال اینجاست که DOM چیست؟ DOM یک شیء برای مدیریت HTML  می باشد که به برنامه ها این امکان را می دهد تا به صورت پویا و داینامیک به محتویات یک سند دسترسی داشته باشند. منظور از به حداقل رساندن ساختار DOM این است که اگر از کدهای JQuery در ساختار DOM استفاده می کنید چون این کدها کل ساختار را جسجو می کنند تا المان مورد نظرشان را پیدا کنند سرعت بارگذاری سایت را پایین می آورند بنابراین بهتر است از کدهای JQuery در ساختار DOM استفاده نکنید.


مطلب مرتبط : مهم ترین نکات طراحی سایت برای بهینه سازی


 

کم کردن حجم و اندازه کوکی ها

با کاهش حجم و اندازه کوکی ها میتوانید تاثیر بسزایی را در افزایش سرعت بارگذاری ساییتان بگذارید چون هر بار اطلاعات در کوکی های کاربران ذخیره میشود بنابراین هر بار هم این اطلاعات به سوی کاربر ارسال میشوند و باعث کند شدن سرعت بارگذاری سایت میشوند اما اگر حجم و اندازه آنها را کاهش دهید مطمعنا باعث افزایش سرعت نمایش سایت خود میشوید.

 

همانطور که در مقاله گفته شد اولین چیزی که کاربر پس از وارد شدن به سایت شما میتواند از آن لذت ببرد و یا باعث شود که کاربر در همان وهله ی اول سایت شما را ترک کند سرعت بارگذاری و نمایش سایت شماست بنابراین سعی کنید از موارد گفته شده استفاده کنید و تعداد بازدیدها ازسایتتان را افزایش دهید.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
غزاله شریفی لیسانس برنامه نویسی تحت وب، دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و فن آوری ، مترجم و نویسنده مقالات کارناوب

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها