هک شدن سایت و تاثیر هک بر روی رتبه بندی آن

در این مقاله شما را با علتهای متعددی که باعث هک شدن وب سایت میشود و البته تاثیری که بر روی رتبه بندی آن دارد آشنا میکنیم.

 

آیا می دانید هک شدن سایت به چه معناست ؟ و یا برای اولین بار به چه کسانی هکر گفته شد؟ 
هک شدن سایت به معنای وارد شدن افراد ناشناس به سایت و سوء استفاده آنان از اطلاعاتی است  که در سایت وجود دارد، برای اولین بار در سال 1986 به کسانی هکر گفته شد که در مرکز تکنولوژی ماساچوست برخلاف دانشجویان دیگر که درس میخواندند و دائم درحال تحقیق بودند، درس نمی خواندند و به کارهای مخفیانه مشغول بودند. 

یک هکر علاوه بر این که به صورت ناشناس وارد سایت شما میشود و از اطلاعات سایت شما به ویژه اطلاعات شخصی که اعضای سایت وارد کرده اند سوء استفاده می کند، بر رتبه بندی سایت شما نیز تاثیر فوق العاده نامطلوبی خواهد داشت اما چه عواملی باعث میشود که هکرها بتوانند سایت شما را هک بکنند؟؟؟

 

دستکاری دائم پارامترهای ارسالی به صفحات

یکی از عواملی که زمینه ی مناسبی را برای هک شدن سایت شما توسط هکرها فراهم می کند دستکاری کردن پارامترهای ارسالی به صفحات است، اما سوال اینجاست که پارامتر چیست؟ و پارامترهای ارسالی دقیقا چه پارامترهایی هستند؟ پارامتر به اطلاعاتی گفته میشود که قصد تغییر آنها را داریم. و اما پارامترهای ارسالی، اطلاعاتی هستند که ارسال میکنیم اما بعدا دوباره آنها را تغییر می دهیم یعنی در حال آپدیت کردن آنها هستیم. اگر شما دائما در پارامترهایی که ارسال کرده اید دخالت کنید و دائما آنها را دستکاری کنید دسترسی و تغییر فایل های اطلاعات را برای هکرها آسان میکنید.

 

چک نکردن فایل های دریافتی از کاربران

زمانی که فایل های متعددی را از کاربران سایتتان دریافت می کنید حتما وقتی را برای بررسی آنها قرار دهید تا درصورتی که فایل های مشکوکی را مشاهده کردید بتوانید جلوی آنها را بگیرید. درصورتی که زمان زیادی از عدم بررسی فایل های دریافتی توسط شما به عنوان مدیر سایت صرف شود هکرها به راحتی می توانند برنامه یا کدهای مورد نظرشان را اجرا کنند و اطلاعات و سایت شما را تحت کنترل بگیرند.

 

چک نکردن اطلاعات کاربران سایت برای ورود به سایت

زمانی که شما به عنوان مدیر سایت اطلاعاتی که کاربران سایت برای ورود به سایت وارد می کنند را برای مدت زمان طولانی بررسی نکنید موجب خواندن، تغییر یا حذف یا درج اطلاعات جدید در سایت میشوند. در نتیجه مجموعهای از داده ها و جداول در بانک اطلاعاتی قرار میگیرد.

 

چک نکردن اطلاعات ارسالی میان کاربران و سایت

زمانی که اطلاعات ارسالی بین کاربران و سایت چک نشود XXS رخ می دهد. اما XXS چیست ؟؟؟ XXS یک نوع تزریق کدهای اسکریپت از طریق وبگاه (Cross Site Scripting) می باشد که یکی از رایج ترین حملات به وب است. که باعث میشود تا هکرها اسکیریپتهایی را همراه با اطلاعات به نرم افزار سایت تزریق کرده و به اطلاعات کاربران به راحتی دسترسی پیدا کنند.

 

و اما تاثیرات نامطلوبی که هکرها بر روی رتبه بندی سایت می گذارند چیست؟؟؟

زمانی که هکرها با هک کردن یک سایت از اطلاعات شخصی کاربران سوء استفاده می کنند مخصوصا در سایت های فروشگاهی که دارای درگاه پرداخت می باشد و کاربران قصد خرید کردن از محصولات آن فروشگاه اینترنتی را دارند به راحتی میتوانند وجوه کاربران را برداشت کنند و در این صورت کاربران نسبت به آن سایت بی اعتماد میشوند و مطمعنا دیگر از آن سایت بازدید نخواهد داشت درنتیجه تعداد بازدیدهای سایت کاهش می یابد.

 

توجه داشته باشید که برخی از اشخاص از قالب های آماده در طراحی سایت خود استفاه می کنند و بهتر است بدانید قالب های آماده دارای امنیت پایینی هستند و همین امنیت پایین موجب میشود تا سایت سریع تر مورد حمله ی هکرها قرار گیرد.

درصورتی که قالب و افزونه های وب سایت منسوخ شده باشند وب سایت هک خواهد شد و در این صورت موتورهای جستجو، سایت را در لیست سایتهای دارای اسپم قرار می دهند حتی ممکن است این سایت نشانه گذاری و پس از مدتی از نتایج جستجو حذف شود.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
غزاله شریفی لیسانس برنامه نویسی تحت وب، دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و فن آوری ، مترجم و نویسنده مقالات کارناوب

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها