تاثیر منفی استفاده از مطالب تکراری در سئو سایت

مهم ترین مسئله بعد از طراحی یک سایت سئو آن سایت می باشد، چرا که سایتهای زیادی با گرافیک بالا و زیبا هستند که هیچ اثری از آنها در صفحات گوگل نیست و برعکس سایت های ساده ای هم هستند که جزء لینکهای اول تا پنجم صفحه ی اول گوگل هستند اما چرا ؟ با خواندن این مقاله پاسخ این سوال را پیدا کنید.

 

 چرا گاهی اوقات سایت هایی را می بینیم که کاملا ساده هستند و قالب گرافیکی آنچنانی ندارند اما دارای رتبه ی بالایی در گوگل هستند و برعکس، سایتهایی را می بینیم که دارای قالب گرافیکی زیبا و جذابی هستند اما دارای رتبه بالایی در گوگل نیستند؟ پاسخ این سوال به محتواگذاری صحیح در سایت برمی گردد چون تنها با محتواگذاری صحیح و رعایت نکات کلیدی سئو میتوان جزء لینکهای اول در صفحه ی اول گوگل بود. البته همانطور که گفته شد محتواگذاری صحیح. محتواگذاری صحیح یعنی چه ؟ محتواگذاری صحیح یعنی برای مثال از مطالب تکراری در سایتتان استفاده نکنید.


مطلب مرتبط : سئو و کاربرد آن در طراحی سایت چیست؟


 

یک شخصی که مدیریت سایتی را برعهده دارد و بیشتر کار محتواگذاری را انجام می دهد باید برای بالا بردن رتبه ی سایت خود در ابتدا نظر مساعد موتورهای جستجو را جلب کند، چرا ؟ چون کاربران بیش از هرچیزی به موتورهای جستجو اطمینان دارند و سایتهایی را که در صفحه ی اول موتور جستجو خود مشاهده می کنند را سایتهایی قدرتمند می دانند حتی با اینکه آن سایتها دارای گرافیکی ساده باشند. و اما مدیر سایت برای اینکه توجه موتورهای جستجو را به سایت خود جلب کند باید چه کند؟ 

مدیر سایت نباید کیفیت را فدای کمیت کند یعنی اینکه نباید کل سایت خود را با مطالب تکراری پرکند. برای بعضی از افراد تولید مطالب جدید کار آسانی نیس به همین دلیل مطالب سایت های دیگر را در سایت خود قرار می دهند و این محتواگذاری اشتباهی است که گوگل هم برای آن تنبیه خوبی قرار داده است.

درصورتی که دائما از مطالب تکراری در سایتتان استفاده کنید این مطالب از نتایج گوگل حذف میشود و اگر بخواهید سایتتان را در این زمان ارزیابی کنید یعنی اینکه سایت شما به نقطه ی صفر بازگشته است و رتبه ی سایت شما کاملا پایین می آید. بنابراین استفاده از مطالب تکراری در سایت تاثیر منفی در سئو سایت خواهد داشت و البته استفاده مکرر از مطالب تکراری آسیب جبران ناپذیری را به سئو سایت وارد خواهد کرد.

بنابراین هیچ وقت کیفیت کار را فدای کمیت نکنید و از مطالب تکراری در سایتتان استفاده نکنید.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
غزاله شریفی لیسانس برنامه نویسی تحت وب، دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و فن آوری ، مترجم و نویسنده مقالات کارناوب

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)