مهم ترین اصول طراحی لوگوی زیبا برای سایت

طراحی یک لوگوی زیبا به دانستن اصول طراحی آن بستگی دارد که ما سعی کرده ایم به مهم ترین این اصول در این مقاله بپردازیم. با ما باشید...

طراحی لوگو یکی از مهم ترین حوزه ها در گرافیک و یکی از مهم ترین زمینه ها برای حرفه ای شدن می باشد چون لوگوی سایت شما نمادی از سایت و کسب و کار اینترنتی شما است و درواقع تصویری است که در ذهن کاربر می ماند بنابراین چگونگی طراحی آن مسئله ای بسیار مهم است.

 

رنگ

رنگ و یا ترکیبی از رنگهایی که برای طراحی لوگو خود در نظر می گیرید در به رسمیت شناخته شدن سایت و کسب و کار شما اهمیت دارد برخی از رنگها با احساساتی خاص شکل گرفته که طراح قصد دارد احساس خود را به کاربر منتقل کند. برای مثال استفاده از رنگ تند مثل قرمز برای جلب توجه کاربر استفاده میشود، رنگ های آرام مثل سبز اغلب در لوگوهای سایت های پزشکی به معنای حفظ سلامت و شادابی مورد استفاده قرار می گیرد و یا آبی روشن و نقره ای اغلب در لوگوهای سایت های فروشگاهی و مواد غذایی استفاده میشود البته نکته ی قابل توجه این است که هرچه قدر رنگ ملایم تر باشد احساس اطمینان، آرامش و کیفیت را در کاربر ایجاد میکند.

 

سادگی

بهتر است از یک لوگوی ساده در سایتتان استفاده کنید چون اگر قصد داشته باشید سریع تر در کسب و کار خود یک فرد حرفه ای به حساب بیاید و زودتر در بین کاربران جای خود را پیدا کنید طوری که همه کسب و کار شما را بشناسند یک لوگوی ساده بهتر در ذهن کاربر می ماند تا یک لوگوی پیچیده و گیج کننده.

 

به یادآوردنی

لوگویی که طراحی می کنید باید به شکلی باشد که به خاطر سپرده شود که در این اصل، اصل قبلی یعنی سادگی هم میتواند کمک بسیاری بکند. وقتی لوگو ساده باشد به یاد آوردن آن هم راحت تر است.

 

قابل استفاده در هر دوره زمانی

لوگوی مناسب لوگویی است که محدود به یک زمان خاص نباشد و در هر دوره از زمان قابل استفاده باشد.

 

متناسب

توجه داشته باشید لوگویی که طراحی می کنید باید مطابق با کسب و کار شما باشد برای مثال اگر شما یک بستنی فروشی دارید که برای آن یک سایت هم طراحی کرده اید باید لوگویی که طراحی کنید متناسب با بستنی باشد نه متناسب با یک سایت آموزشی.

 

مجموعه طراحی سایت کارناوب علاوه بر خدماتی مانند طراحی سایت و نرم افزار، متناسب با تمام معیارهای طراحی لوگو که در این مقاله گفته شد به طراحی لوگو نیز می پردازد که شما کاربر گرامی میتوانید برای طراحی لوگویی زیبا برای کسب و کار خود با ما تماس بگیرید.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید


منبع : www.logo-design.ir

Arun
غزاله شریفی لیسانس برنامه نویسی تحت وب، دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و فن آوری ، مترجم و نویسنده مقالات کارناوب

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها