مهم ترن نکات طراحی سایت برای جذب بازدیدکننده

وب سایت هایی که توانسته اند موفق شوند همه از یکسری نکات کلیدی مشترک در طراحی سایتشان استفاده کرده اند، وب سایتهای موفق با اجرای سیاستهای خاص کاری می کنند که اگر کاربر وارد سایتشان شد دست خالی بیرون نرود درواقع کاربر را متقاعد می کنند تا محصولی را خریداری کند.

در این مقاله قصد داریم شما را با این تکنیک های خاص آشنا کنیم تا تعداد بازدیدکننده ی سایت شما افزایش یابد و اگر دارای یک کسب و کار اینترنتی هستید فروشتان بیشتر شود. 

  • سرعت در بارگذاری

فرض کنید شما یک سایت بزرگ با امکانات کامل دارید که از رتبه بندی خوبی هم برخوردار است اما توجه کنید که اگر سرعت بارگذاری سایت شما پایین باشد زمانی که کاربر وارد سایت شما میشود به محض اینکه ببیند سایت با سرعت بارگذاری نمیشود و زمان طولانی را باید منتظر بماند سریعا سایت شما را ترک خواهد کرد هرچه قدر هم که سایت معروف و بزرگی داشته باشید. بنابراین به حجم تصاویر، فایل های صوتی و فیلم هایی که در سایتتان قرار می دهید بسیار توجه کنید تا چنین مشکلاتی برایتان به وجود نیاید.

  • قرار دادن محتویات شفاف در سایت

تلاش کنید محتویاتی مانند مقاله و یا توضیحی که برای هر محصول یا نمونه کار خود قرار می دهید کاملا واضح و شفاف باشد چراکه اگر کاربر احساس کند که محتویات موجود در سایت را به خوبی نمی فهمد باز هم سایتتان را ترک خواهد کرد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که سلیقه ی کاربران در زمان های مختلف در حال تغییر است یعنی امروزه کاربران نه وقت کافی برای خواندن مطالب زیاد و پیچیده دارند و نه حوصله ی این کار را. بنابراین بیشتر به دیدن عکس هایی با توضیحاتی کم می پردازند. تلاش کنید بیشتر از نمونه کارهای خود عکس قرار دهید با توضیحاتی کم و روشن، درمورد نوشتن مقاله هم همینطور ، بیشتر مطالبی را که کاربر واقعا به آنها احتیاج دارد را به صورتی کاملا واضح و روشن، آن طوری که خودتان متوجه می شوید قرار دهید

  • استفاده از فضای سفید

استفاده از رنگ سفید برای پیش زمینه ی صفحات سایتتان بسیار اهمیت دارد چون اگر بیشتر از رنگ سفید در پیش زمینه و یا در بخش های دیگر استفاده بکنید کاربر تمایل بیشتری برای ماندن در سایت شما دارد اما اگر از رنگهای تیره به خصوص رنگ مشکی استفاده کنید چشم کاربر خسته میشود و تمایلی به ماندن در سایتتان نخواهد داشت شاید حدود 5 الی 10 دقیقه در سایت شما بماند ولی درنهایت سایتتان را ترک می کند و دیگر باز نمی گردد.

  • ساده بودن سایت

سایت شما باید به شکلی باشد که کاربر با یک یا دو کلیک به چیزی که میخواهد برسد یعنی همه چیز شفاف باشد و لازم نباشد کاربر دائما از صفحه ای به صفحه ی دیگر برود و درنهایت متوجه نشود که باید چه کار کند.

  • قرار دادن سرچ در سایت

گاهی اوقات سایت هایی که سرچ ندارند باعث دلزدگی کاربر از آن سایت میشوند، فرض کنید کاربر دنبال یک نمونه کار خاص و یا یک مقاله است و وقت زیادی هم ندارد، اگر قرار باشد به سایت شما بیاید و گزینه ی سرچی وجود نداشته باشد وقت خود را برای گشتن دنبال نمونه کار و یا مقاله ی مورد نظرش تلف نخواهد کرد و به سایتی میرود که گزینه ی سرچ یا همان جستجو را داشته باشد بنابراین گزینه ی سرچ را حتما در سایت خود قرار دهید اجازه دهید کاربر راحتی را در سایتتان احساس کند.

  • بروز رسانی مطالب

حتما زمانی برای بروزرسانی سایتتان اختصاص دهید و یا اگر خودتان وقت این کار را ندارید این مسئولیت را به شخص دیگری بدهید چون سایت باید دائما بروزرسانی شود تا در کاربران انگیزه ی لازم برای اینکه دائما بخواهند به سایت شما بیایند و مطالب شما را بخوانند ایجاد شود.

طبق  پرس و جوهایی که صورت گرفته تمام این نکات که در این مقاله به شما آموزش داده شد نکاتی است که اکثر افرادی که توانسته اند در طراحی سایتشان موفق شوند از آنها استفاده کرده اند.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید

(1)
4.92/ 5 279 امتیازدهنده

منبع : parsico.net

Arun
غزاله شریفی خانم شریفی ، لیسانس IT - دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، عاشق محتوا و شبکه های اجتماعی و ارتباط صمیمانه با مردم است. به حوزه تکنولوژی و فن اوری هم علاقه خاصی دارد. اوقات فراغتش را بیشتر با موسیقی سپری می‌کند.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

+ خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

بهترین سرویس آمار بازدیدکنندگان وب سایت کدام است ؟(166رای )


نمایش نتیجه هاپروژه های در حال انجام

طراحی اپلیکیشن دالینو

(10%)


طراحی سایت و اپلیکیشن خرید فروشگاهی

(15%)


سئوی فاز 1 کاهنده

(15%)


سئوی سایت آناهید

(20%)


طراحی سایت خرید فروش خودرو

(25%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


سئوی سایت بانه کالا

(25%)


طراحی سایت رویا ملک

(35%)


گروه بین المللی سادنا

(40%)


وب سایت دکتر ابراهیمی مقدم

(55%)


طراحی سایت فروشگاه سازه

(60%)


طراحی سایت خودرو دیریفت

(75%)


سایت نیازمندیهای سنگریز

(75%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


اپلیکیشن موبایل بانه کالا

(80%)


بـاغ ویـلای پرند

(80%)


باشگاه ورزشی آگرین کرج

(90%)


طراحی سایت چی کو جو

(90%)