معیارهای انتخاب بهترین شرکت برای خرید هاست

چه معیارهایی برای انتخاب یک شرکت فروش هاست وجود دارد ؟ از میان شرکتهای فروش هاست چه شرکتی بهتر است ؟ چه طور باید بهترین شرکت در فروش هاست را انتخاب کرد ؟ این مقاله را بخوانید تا به تمامی این سوالات پاسخ دهید.

هاست چیست؟

هاست مانند زمینی است که بر روی آن خانه ای ساخته می شود، اگر زمین نباشد خانه ای هم نیست. فرض کنید برای کسب و کار خود سایتی طراحی کرده اید و حالا قصد دارید آن را بر روی اینترنت قرار دهید تا همه ، سایت شما را ببینند و با کسب و کار شما آشنا شوند، پس لازم است هاستی را خریداری کنید تا سایتتان بر روی آن قرار بگیرد مانند همان مثال زمین و خانه، اگر هاست نباشد (زمین) سایتی هم وجود نخواهد داشت (خانه). 

 


مطلب مرتبط : درباره هاست و دامین چه می دانید؟


 

حالا که با مفهوم هاست آشنا شدید مطمعنا سوالاتی در ذهنتان ایجاد شده است، برای مثال،  چه معیارهایی برای انتخاب یک شرکت فروش هاست وجود دارد ؟ از میان شرکتهای فروش هاست چه شرکتی بهتر است ؟ چه طور باید بهترین شرکت در فروش هاست را انتخاب کرد ؟ 

در ادامه به بررسی معیارهایی که برای انتخاب یک شرکت مناسب در زمینه  فروش هاست وجود دارد می پردازیم.

 

پشتیبانی فنی

اولین و مهم ترین معیار برای انتخاب شرکتی که میخواهید از آن هاست خریداری کنید تحقیق درمورد پشتیبانی فنی آن شرکت است که آیا شرکت مدنظرتان به صورت 24 ساعته توانایی پشتیبانی شما را دارد؟ و آیا دارای کارشناسانی می باشد که بتوانند به تمامی سوالات شما پاسخ دهند و درصورت بروز خطا، آن را رفع کنند؟ که با تحقیق کردن و پرسیدن از مشتری های آن شرکت و یا پرسیدن یکسری سوالات تخصصی از کارشناسان بخش فنی شرکت میتوانید به تمامی سوالاتتان پاسخ دهید.

 

میزان هاست موردنیازتان

شما میتوانید بعد از طراحی کردن سایتتان تمامی صفحات آن را انتخاب کنید و در بخش properties میزان سایز آنها را مشاهده کنید و باتوجه به این میزان و با توجه به اینکه در آینده ممکن است تا چه میزان مگابایت سایتتان افزایش پیدا کند هاست مورد نظرتان را خریداری کنید البته همانطور که می دانید در کنار میزان هاست میزان ترافیک هم وجود دارد که برای مثال 100 مگابایت هاست چه مقدار ترافیک دارد که ترافیک ماهیانه میزان آپلودها و دانلودهای ماهیانه در سایت می باشد که اگر آپلودها و دانلودها در سایت از میزانی که خریداری کرده اید بیشتر شود سایتتان مسدود میشود که برای جلوگیری از این مشکل باید ترافیک سایت را مجددا خریداری کنید. البته اگر قصد خریداری دامین را هم دارید میتوانید از شرکتی خریداری کنید که با خرید هاست و دامین باهم تخفیف ویژه ای به شما بدهد و یا دامین را به صورت رایگان به شما بدهد. البته بعضی از شرکتها این کار را انجام می دهند اما شما میتوانید شرکتهای مورد نظرتان را از این نظر باهم مقایسه کنید.

 

نسخه ی پشتیبان

زمانی که شرکتی را برای خریداری هاست انتخاب می کنید بهتر است از اینکه شرکت مدنظرتان از سایت شما یک نسخه ی پشتیبان (backup) دارد مطمئن شوید تا درصورت بروز مشکل و خطا در سایت بتوانید به آسانی به آن شرکت مراجعه کنید و از نسخه ی backup استفاده کنید.

 

مشخصات فنی و قدرت سرورها

باید از قدرت سرور شرکت مورد نظرتان اطلاع داشته باشید که برای این کار میتوانید با بخش فروش شرکت صحبت کنید و مشخصات فنی سرور را بپرسید و ببینید چند سایت بر روی یک سرور نگه داری میشوند.

 

گزارشات Uptime

بعضی از شرکتها گزارشاتی از ساعتهایی که سایتها به طور عادی و بدون خرابی نمایش داده شده اند را در سایت خود قرار میدهند که اصطلاحا به این گزارشات Uptime میگویند که یکی از راه های بدست آوردن اعتماد مشتری است، توجه داشته باشید که شرکتی را انتخاب کنید که دارای گزارشات Uptime باشد.

سرعت خدمات

زمانی که در دنیای اینترنت هستید توقع دارید تمامی اتفاقات به صورت آنی رخ دهد و زمان برایتان مهم است بنابراین وقتی هاستی را به صورت اینترنتی خریداری می کنید دوست دارید آن سرویس برای شما در همان لحظه فعال شود پس سرعت خدمات دهی شرکت مدنظرتان را هم جدی بگیرید.

 

امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید بهترین شرکت در زمینه ی فروش هاست با معیارهایی که در این مقاله به آنها اشاره شد را انتخاب کنید.به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
غزاله شریفی لیسانس برنامه نویسی تحت وب، دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و فن آوری ، مترجم و نویسنده مقالات کارناوب

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها