درباره خزنده موتور های جستجو

آیا می دانید خزنده های موتورهای جستجو چی هستند و چگونه کار می کنند؟ در این مقاله شما را با خزنده های موتورهای جستجو و نحوه ی کار آنها آشنا میکنیم.

 

خزنده موتور جستجو چیست و چگونه کار می کند؟

خزنده ها درواقع به برنامه هایی اشاره دارند که موتورهای جستجو از آنها برای اسکن و تحلیل وب سایت شما استفاده می کنند تا درجه ی اهمیت وب سایت شما و درنتیجه نتایج جستجوهای اینترنتی برای کلمات کلیدی را مشخص کنند. 

خزنده های موتورهای جستجو فوق العاده فعال هستند مخصوصا خزنده ی گوگل به نام Googlebot، که در طول روز یک وب سایت را چندین بار برای آپدیتها و اطلاعات جدید چک می کند. بنابراین با این بررسی های مداومی که Googlebot انجام می دهد میتوان گفت که فعال ترین خزنده ی موتور جستجو نسبت به سایر خزنده های موتورهای جستجوی دیگر است و بعد از Googlebot ، یکی دیگر از فعال ترین خزنده ها، خزنده ی Yahoo می باشد که درواقع نیمی از فعالیتهای Googlebot را انجام می دهد.

برای بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) چگونگی عملکرد خزنده ها، اهمیت و رتبه بندی سایتها توسط آنها بسیار مهم است که باعث پیاده سازی بازاریابی سئو در سایت می شود.

 


مطلب مرتبط: ویدیویی جالب درمورد تولید محتوا و سئو


 

منظور از بازاریابی سئو چیست ؟

بازاریابی سئو به این معنا است که تمامی مطالبی که از نظر خزنده ها با ارزش است درون سایت قرار می گیرد.

درواقع خزنده ها به دنبال سایت هایی هستند که مملوء از کلمات کلیدی باشد که افراد به دنبال آنها هستند و پس از جستجو و پیدا کردن این سایتها به آنها رتبه بندی بالایی را پاداش می دهند. البته خزنده های موتورهای جستجو اطلاعاتی دیگر شامل فراوانی لینکها و ساختار نام فایل ها را نیز جمع آوری می کنند. نکته قابل توجه این است که برخی از انواع موتورهای جستجو وجود دارند که به فریب دادن خزنده های موتورهای جستجو می پردازند تا کاری کنند که خزنده ها فکر کنند سایت مد نظر مهم تر از چیزی است که به نظر میرسد به این روش ها اصطلاحا تکنیک های کلاه سیاه می گویند.

 

ابزارهای زیادی در رابطه با سئو و فهم کارایی خزنده ها وجود دارد که میتوانند به شما کمک کنند که یکی از آنها Google Keyword Tools ( ابزار کلمه ی کلیدی گوگل ) می باشد.  به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید


منبع : inten.asia

Arun
غزاله شریفی لیسانس برنامه نویسی تحت وب، دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، علاقه مند به حوزه تکنولوژی و فن آوری ، مترجم و نویسنده مقالات کارناوب

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها