بهترین ابزارها برای سئو

بهترین راه برای افزایش رتبه سایت و افزایش کاربران، استفاده از ابزارهای سئو می باشد، البته درج محتوای جدید سایت نیز مقوله ای حساس است چرا که با توجه به قدرت الگوریتم های جدید گوگل و حذف تدریجی کلمات کلیدی و اهمیت محتوای وب سایت برای گوگل، ضروری است تا طراحان سایت بیش از پیش در بروز رسانی و تجدید اطلاعات خود در زمینه طراحی سایت و سئو تلاش نمایند. البته راه کارهای دیگری نیز برای افزایش رتبه سایت و افزایش کاربران وجود دارد که در این مقاله به چند مورد اشاره کرده ایم.

ابزارهای SEO می توانند در افزایش سرعت پردازش و حفظ زمان شما نقش بسزایی داشته باشند  که به دنبال این ابزارها شما می توانید بر روی مهم ترین وظایف SEO تمرکز داشته باشید اما با اطلاعاتی که در این مقاله برای شما قرار داده شده می توانید تصمیم بگیرید که به چه چیزی نیاز دارید ؟ و چه ابزارهایی را باید انتخاب کنید ؟

قبل از شروع ساخت هر نوع وب سایت یا ساخت لینکها شما نیاز به تحقیق دارید . شما نیاز دارید لغات کلیدی که می خواهید مورد هدف قرار گیرند را تعیین کنید .

 

Google AdWords Keyword Tool

احتمالا از میان ابزارهای کلید واژه، شناخته شده ترین ابزار برای بازاریابی آنلاین، ابزار کلید واژه گوگل می باشد که شما را قادر میسازد تا کلمات کلیدی مرتبط با آنچه را که وارد کرده اید بیابید و به راحتی جستجوهای بسیاری را چه در سطح جهانی و چه در سطح محلی در هر ماه داشته باشید.  

 

KeywordSpy

یکی از بهترین راه ها برای کشف کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل کردن رقبایتان است. KeywordSpy ابزاری است که فروشگاه اینترنتی نامحدودی را برای جستجوی کلمات کلیدی فراهم میکند. جایگزین KeywordSpy ، WordTracker و SEMrush می باشد.

 

 Market Samurai

جستجوکننده های Micro Niche و Market Samurai  میتوانند در جستجوی کلمات کلیدی به شما کمک کنند. شما در جستجوکنندهNiche  Micro  به آسانی میتوانید داده هایی را از منابع مختلف تجزیه و تحلیل و کلمات کلیدی خاصی را مانند SOC (Strength of Competition) OCI(Online Commercial Intention) مشاهده کنید.

 

SimilarSites

  ابزاری است که به شما این امکان را می دهد تا سایت های مشابه با آنچه را که می خواهید پیدا کنید. نتایج جستجو در گوگل به شما اجازه ی پیداکردن بسیاری از رقبای اصلیتان  را می دهد. با استفاده از این ابزار شما میتوانید بسیاری از رقبای خود را پیدا کنید و سپس به پژوهش درمورد سایتهایی که آنها بهینه سازی کرده اند بپردازید.

 

Google AdWords

اگر شما درحال ترویج یک سایت جدید ویا سایتی که در گذشته  دارای ترافیک بالایی بوده است هستید، صرف کردن مقداری پول در Google AdWords باعث میشود بتوانید تست کنید که کلمات کلیدی چگونه باعث افزایش سرعت میشوند. SEO همه چیز درمورد تست عملکرد کلمات کلیدی است که البته تحقیق درمورد کلمات کلیدی از این قاعده مستثنی نیست.

 

Google Analytics

با استفاده از تجزیه و تحلیل گوگل و ردیابی تجارت الکترونیک ،  ما میتوانیم هرچیزی را که احتیاج به دانستنش داریم ببینیم و اگر شما به دنبال بهبود فرآیند SEO خود هستید می توانید با آنالیز کردن گوگل بسیاری از مطالب را یاد بگیرید. کلمات کلیدی ترافیک را به وب سایت شما هدایت میکنند و شما قادر به دیدن این هستید که کلمات کلیدی چگونه باعث افزایش فروش می شوند.

 

Google Webmaster Tools

یکی از ابزارهای رایگان گوگل، ابزار Webmaster می باشد. ابزار Webmaster بازخورد مهمی را درمورد سایتتان از خود گوگل به شما می دهد. همچنین شما میتوانید  وب سایت خود را با اضافه کردن یک نقشه ی گوگل و تنظیم دامنه مورد نظرتان پیکربندی کنید و عیب های وب سایتتان را که ممکن است شامل خطاهای جستجو و پیشنهادات HTML باشد ببینید.

 

Google PageSpeed Tool

سرعت وب سایت شما میتواند تاثیر بسزایی بر روی رتبه بندی سایت شما داشته باشد، به طوری که گوگل این ابزار رایگان را برای این مقیاس فراهم کرده است و همچنین راهنمایی های بسیاری را برای بهبود بیش از حد سایتتان ارائه میدهد. برخی از ترفندهای بسیار ساده در وب سایت میتواند تفاوتهای بسیار زیادی را در وب سایت شما نسبت به سایر وب سایتها ایجاد کند که این ابزار تمامی این ترفندها را به شما می آموزد و به شما امکان ساخت سایتی برای بازدیدکنندگان را میدهد.

 

SproutSocial

یک شرکت میتواند پروفایل های اجتماعی زیادی امثال: فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس، LinkedIn داشته باشد. SproutSocial ابزاری است که مدیریت کامل رسانه های اجتماعی را فراهم می کند، با این ابزار به راحتی میتوانید یک کمپین اجرایی برای پیشنهادات خود داشته باشید و ارتباط آنلاین خود را با انجمن ها گسترش دهید.

 

Klout

 ابزاری است که بینشی را ایجاد می کند که چگونه با نفوذ در رسانه های اجتماعی از جمله فیسبوک، توییتر و گوگل پلاس بتوانیم خود را اثبات کنیم. اما مزیت اصلی این ابزار مبارزات انتخاباتی در جستجوگرها است که با استفاده ازklout می توانید پروفایل های رسانه ای،  مطابق با معیارهای خود را پیدا کنید. به مطلب ارائه شده امتیاز بدهید


منبع : www.creativebloq.com

Arun
غزاله شریفی خانم شریفی ، لیسانس IT - دارای مدرک تخصصی زبان فنی کامپیوتر ، عاشق محتوا و شبکه های اجتماعی و ارتباط صمیمانه با مردم است. به حوزه تکنولوژی و فن اوری هم علاقه خاصی دارد. اوقات فراغتش را بیشتر با موسیقی سپری می‌کند.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

سئو چیست ؟
سئو چیست ؟ سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو بمنظور بهبود عملکرد وب سایت شما براساس استانداردهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام می گیرد. عوامل بسیاری در سئو سایت شما تاثیر دارد از جمله: کلمات استفاده شده در متن و لینک های وارد شده به سایت شما از سایت های دیگر.
8 0
بازاریابی آنلاین چیست ؟
بازاریابی آنلاین چیست ؟ بازاریابی آنلاین به جذب و حفظ مشتری از طریق اینترنت گفته می شود. در این نوع بازاریابی ابتدا باید اهداف را تعیین کرد سپس سایتی مطابق آن اهداف و برنامه ها طراحی کرد.
0 0
فروشگاه اینترنتی چیست ؟
فروشگاه اینترنتی چیست ؟ فروشگاه اینترنتی به وب سایتی گفته می شود که اطلاعات مربوط به محصولات را نمایش می دهد و با استفاده از یک اتوماسیون نرم افزاری امکان خریداری محصولات را فراهم می کند. یکی از مزیتهایی که یک فروشگاه اینترنتی دارد دسته بندی محصولات می باشد.
0 0
WordTracker چیست ؟
WordTracker چیست ؟ WordTracker از چندین موتور جستجو اطلاعاتی را جمع آوری می کند و به شما در انتخاب کلمات کلیدی مناسب کمک می کند. هرچند که این ابزار به صورت رایگان نمی باشد اما میتوانید برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب از آن استفاده کنید.
0 0
SEMrush چیست ؟
SEMrush چیست ؟ SEMrush، ابزار بازاریابی آنلاین می باشد که حاوی داده های ضروری برای توسعه ی SEO است.
0 0
سئو چیست ؟
سئو چیست ؟ سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو بمنظور بهبود عملکرد وب سایت شما براساس استانداردهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام می گیرد. عوامل بسیاری در سئو سایت شما تاثیر دارد از جمله: کلمات استفاده شده در متن و لینک های وارد شده به سایت شما از سایت های دیگر.
8 0
HTML
HTML عبارت HTML ( اچ تی ام ال ) مخفف Hyper Text Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری فوق متن است. Html زبان استاندارد طراحی صفحات وب است و کلیه کدهای صفحه اعم از طرف سرور و طرف مشتری در نهایت به کدهای HTML تبدیل شده و در نهایت توسط مرورگر نمایش داده می شوند.
5 0
پروفایل های اجتماعی چیست ؟
پروفایل های اجتماعی چیست ؟ امروزه اکثر افراد در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام دارای پروفایل های اجتماعی هستند که می توانند در آن عکسی از خود قرار دهند.
0 0
پروفایل های اجتماعی چیست ؟
پروفایل های اجتماعی چیست ؟ امروزه اکثر افراد در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام دارای پروفایل های اجتماعی هستند که می توانند در آن عکسی از خود قرار دهند.
0 0