برخی از اشتباهات در طراحی وب سایت

تعدادی از طراحان یا سفارش دهندگان وب سایت، درهنگام طراحی یا سفارش وب سایت به مسائل و ویژگی های وب سایت خود توجه کافی ندارند و این امر باعث می شود که در آینده دوباره مجبور به صرف وقت یا هزینه اضافی برای اصلاح وب سایت خود شوند. در این مقاله برخی از اشتباهات در زمان طراحی وب سایت را بررسی میکنیم.

شما به عنوان طراح یک وب سایت می توانید با رعایت نکات زیر در زمان طراحی وب سایت خود از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کرده و کاربران خود را راضی نگه دارید.

 

مطالبی را که موجب آلودگی دیداری و شنیداری می شوند در وب سایت خود قرار ندهید

هر گونه عکس، ویدئو و فایل صوتی که برای کاربران آزار دهنده باشد مانند یک بنر متحرک گیج کننده یا حتی نمونه کار شما که در جای نادرست قرار گرفته است یا پخش یک موسیقی پر سر و صدا و... ، مواردی هستند که کاربران شما را به مرور کم خواهند کرد.

 

هیچ وقت عکس خود را در صفحه اول سایت قرار ندهید

هرچند وجود عکس شما در صفحه اول سایت می تواند یک نوع خوش آمدگویی به کاربران به حساب آید، اما این عکس باعث میشود که به مرور زمان تعداد کاربران وب سایت شما کمتر و کمتر شود، قراردادن عکس در صفحه اول وب سایت برای کاربران خوش آیند نمی باشند چون این حس به آنها دست می دهد که شما به جای پرداختن به مسائل آنها و محتوای وب سایت خود به فکر جلب توجه هستید.

 

نسبت به حریم شخصی کاربران خود بی تفاوت نباشید

تلاش کنید مطالب وب سایت خود را به طور منظم بررسی نمایید تا اطلاعاتی که به حریم خصوصی کاربران شما لطمه وارد می‌کند و مورد علاقه‌ی هکرها می باشد در آن وجود نداشته باشد یا اگر هست دسترسی به آنها به راحتی امکان پذیر نباشد. هرگز نباید تصاویر، ایمیل و جزییات شخصی کاربران خود را در صفحه اصلی قرار دهید مگر اینکه قبلا از آنها سئوال کرده باشید و این کار را با نظر خود آنها انجام داده باشید، البته برای بعضی فعالیت ها این کار معمول است.

 

از کاربران خود کمتر سئوال بپرسید

برخی از اوقات شما قصد دارید که از کاربران خود سؤالاتی بپرسید در این صورت باید طراحی صفحه مورد نظر وب سایت شما ساده باشد تا بازدیدکنندگان دچار سردرگمی نشوند و تعداد سؤالات را هم مختصر و مفید انتخاب کنید تا کاربر با حوصله به همه آنها پاسخ دهد در غیر اینصورت آنها صفحه وب سایت شما را بدون ثبت پاسخ ترک خواهند کرد.

 

هرگز از کلمات و عبارت های نامفهوم استفاده نکنید

استفاده از کلمات و اصطلاحات تخصصی زمینه فعالیت شما در وب سایت برای کاربران جذاب نیست کاربران تمایل دارند به زبان ساده با محصول یا خدمات شما آشنا شوند و استفاده از اینگونه کلمات و اصطلاحات برای آنها جذابیت ندارد پس تلاش کنید خیلی روان و در عین صداقت به معرفی محصول یا خدمات خود بپردازید.

 

از تبلیغات در وب سایت خود بیش از حد استفاده نکنید

استفاده بیش از حد از تبلیغات مخصوصا تبلیغات غیر مرتبط با موضوع فعالیت شما باعث فراری دادن کاربران وب سایت شما می شود پس تلاش کنید از تبلیغات به اندازه و تاحد ممکن مرتبط با فعالیت خود استفاده کنید. 

 

از مطالب قدیمی استفاده نکنید

هرگز برای پر کردن سایت خود از محتواهای قدیمی و کپی استفاده نکنید چون کاربران شما را فراری می دهد همچنین قبل از قرار دادن هر لینکی از درست بودن آن اطمینان حاصل کنید و به طور منظم و پیوسته صفحات، لینک ها و محتوای وب سایت خود را چک کنید و در صورت وجود مشکل آنها را اصلاح نمایید. 


مطلب مرتبط: چه طور میتوان در سایت محتوایی مناسب قرار داد ؟
به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
مهدی جعفری بنده هر از چند گاهی به خاطر علاقه در نویسندگی ، مطالبی در مورد خدمات طراحی سایت در وب سایت رسمی کارناوب قرار می دهم ، امیدوارم برای شما مفید واقع شود.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها