ساختن یک وب سایت با Google Sites

Google Sites یکی از خدمات مفید و پرکاربرد گوگل است که معمولا افراد زیادی از وجود آن آگاه نیستند. این سرویس خدمات میزبانی رایگان سایت و امکان داشتن یک وب سایت ساده را برای کاربران گوگل فراهم کرده است.

گوگل با استفاده از این سرویس امکان تولید یک وب سایت معمولی و متوسط با قابلیت هایی مانند امکان ویرایش آنلاین محتوای وب سایت، امکان قراردادن آیتم‌های گوگل مانند  Google Mapsو همچنین  Google Docs ، امکان مدیریت کاربران وب سایت و حساب‌های کاربری را فراهم کرده است.

اما یکی از قابلیت های مهمی که گوگل از طریق این سرویس فراهم کرده است امکان تولید محتوای تحت وب بدون دانش برنامه‌نویسی است و شما بدون نگرانی درباره سرور و تنظیم و نگه‌داری آن می توانید به راحتی محتوای وب سایت خود را تولید کنید. در این سرویس گوگل فضایی در حدود سیصد مگابایتی به همراه پهنای باند نامحدود را در اختیار کاربران قرار می دهد، همچنین امکان جست‌وجو و کسب درآمد را با استفاده از خدمات  AdSenseهم برای کاربران فراهم کرده است.

مراحل ایجاد یک وب سایت با استفاده از سرویس سایت گوگل:

♦ مراجعه به آدرس sites.google.com ، اگر دارای اکانت گوگل هستید می توانید وارد سایت شده و با انتخاب گزینه ایجاد سایت جدید، مراحل ساختن یک وب سایت را آغاز کنید.

♦ پس از انتخاب گزینه ایجاد سایت جدید، در مرحله بعد باید یکی از قالب‌های پیش فرض موجود را برای وب سایت خود انتخاب  کنید بعد از آن نوبت به انتخاب نام وب سایت می باشد که باید منحصر به فرد باشد و در ادامه هم تنظیمات مربوط به دسترسی بازدیدکنندگان را انجام می دهید. گوگل تم‌هایی هم به صورت پیش فرض برای شما درنظر گرفته است که می توانید برای رنگ‌بندی سایت خود از آنها هم استفاده کنید.

♦ پس از ایجاد وب سایت می توانید با اسـتـفـاده از گزینه  Edit Sidebarبه صـفـحه مـدیـریـت سـایت رفـته و سـپس بـا کـلیـک روی گـزینه Add A Sidebar Item  عناصر مختلف را به وب سایت خود اضافه کنید، مانند شمارنده خودکار که در آن کاربر تاریخی را مشخص می کند و شمارنده به صورت خودکار و بر‌اساس تاریخ سیستم، روزهای باقی مانده تا آن را نمایش می‌دهد.

♦ در صفحه مدیریت وب سایت شما می‌توانید تنظیمات زیادی را برای خود سفارشی کنید. مثلا  AdSense گوگل که برای کسب درآمد از طریق تبلیغات است. شما می توانید این تبلیغات را مثلا در ستون سمت چپ و همچنین صفحات سایت دیگر استفاده شوند.

شما از طریق این سرویس گوگل می توانید به راحتی برای خود یک وب سایت ایجاد کرده و مدیریت کنید. البته این سرویس گوگل یک سرویس محدود است و شما فقط امکانات خاص و محدودی را در استفاده از این سرویس در اختیار خواهید داشت. به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
علیرضا گودرزی علیرضا گودرزی کاردان فناوری اطلاعات سابقه چندین سال فعالیت در زمینه پشتیانی وب سایت، طراحی و گرافیک و تهیه محتوا برای وب سایتها و مقالات پژوهشی را دارم، امیدوارم مطالب ارائه شده برای شما مفید بوده باشد.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

بهترین سرویس آمار بازدیدکنندگان وب سایت کدام است ؟(206رای )


نمایش نتیجه هاپروژه های در حال انجام

اپلیکیشن اندروید تولید ایرانی

(0%)


طراحی سایت گروه کوشا

(5%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(10%)


طراحی سایت خرید فروش خودرو

(25%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


طراحی اپلیکیشن دالینو

(35%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


وب سایت دکتر ابراهیمی مقدم

(55%)


طراحی سایت رویا ملک

(55%)


طراحی سایت فروشگاه سازه

(60%)


سئوی سایت آناهید

(60%)


طراحی سایت و اپلیکیشن جت کادو

(65%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


بـاغ ویـلای پرند

(80%)


سایت آگهی لینک بازی

(80%)


سایت نیازمندیهای سنگریز

(85%)


باشگاه ورزشی آگرین کرج

(90%)


طراحی سایت چی کو جو

(90%)


AdSense چیست ؟
AdSense چیست ؟ AdSense برنامه ای است که توسط گوگل ساخته شده است و اجازه می دهد سایت های دیگری که در این شبکه عضو هستند به طور خودکار تبلیغات متنی و تصویری مربوط به سایت خود را در سایتهایشان قرار دهند.
0 0