تجارت الکترونیک B2C چیست؟

شاید تصور اینکه در زندگی روزمره خود از اینترنت بی بهره باشیم بسیار مشکل و ناممکن به نظر برسد. چراکه تجارت الکترونیک با این که مدت زیادی از عمرش نمی گذرد ولی نقش بسزایی در زندگی ما برعهده گرفته است.

تجارت الکترونیک B2C ابتدایی‌ترین روش تجارت الکترونیک و دومین روش مدل از جهت استفاده در میان روش‌های تجارت الکترونیک است. تجارت الکترونیک B2C فروش محصولات به‌صورت آنلاین می باشد. در فروشگاه‌های مجازی تولیدکنندگان و خرده فروشان، محصولات و خدمات  خود را بدون واسطه به مصرف کننده می فروشند.

 

منشا این مدل از تجارت الکترونیک را می‌توان خرده فروشی‌های الکترونیکی دانست و متداول­ترین مدل­های تجارت الکترونیک B2C شرکت‌ها و وب سایت­های خرده فروشی الکترونیکی هستند. معاملات خرده فروشی­های اینترنتی بخش مهمی از تجارت را به مشتری ایفا می کنند. این نوع تجارت هزینه­ ی معاملات را به خصوص هزینه هایی که مشتریان صرف گشتن کالا و خدمات می کنند کاهش می دهد.

 

تجارت الکترونیک B2C مزایای بسیاری را برای فروشندگان و خریداران دارد. فروشندگان با استفاده از این نوع تجارت الکترونیک می توانند محصولات خود را علاوه بر فروشگاه خود به طور مجازی از طریق وب سایت خود در اختیار کاربران قرار دهند که این موضوع باعث فروش بیشتر محصولات آنها می شوند و خریداران هم می توانند اطلاعات مربوط به چند محصول را داشته باشد و آنها را به راحتی با هم مقایسه کنند.

 

در ابتدا که این نوع تجارت الکترونیک مرسوم شد هزاران نفر شروع به ثبت دامنه های خود کردند. که بعد از آن مشکلات امنیتی به وجود آمد ولی  با توسعه SSL ایـن مـشکل بـرطرف شـد و مـصرف کـنندگان بـا امـنـیت بـیشتری خـریـد هـای خـود را انجام می دهند. مرورگرهای وب بر اساس گواهینامه SSL می توانند نشان دهند یک سایت قابل اعتماد می باشد. این نوع تجارت الکترونیک ایده مناسب و بسیار خوبی برای کسب و کارهای کوچک به شمار می رود. 


مطلب مرتبط: اخطار گوگل به وب سایتهای فاقد گواهینامه SSL


 

وب‌سایت‌هایی که در زمینه تجارت الکترونیک B2C فعالیت دارند باید برای تبدیل شدن به سایتی کاربر پسند بهینه‌سازی شوند و برای داشتن بازدیدکننده بیشتر وقت و هزینه صرف کنند. بیشتر مشتریان از موتورهای جستجو برای پیدا کردن محصولات مورد نظرشان استفاده می کنند پس مدیران و طراحان وب سایت­ B2C باید به قوانین سئو آشنایی کافی و کامل داشته باشند و یا با مدیران بازاریابی و متخصصان مشورت کنید تا بتوانند همیشه در صفحات اول موتورهای جستجو بمانند. 

 

تجارت الکترونیک B2C با گسترش تلفن­های هوشمند رو به تکامل و گسترش است و فضای جدیدی را برای این نوع تجارت فراهم کرده و بسیاری از وب سایت­ها و شرکت های مشهور در این زمینه با تهیه اپلیکشن های مخصوص تلفن های هوشمند  کار را برای کاربران خود آسان کرده ­اند.

 

شما به عنوان صاحب شرکت تولیدی یا خدماتی می توانید با راه اندازی یک سایت و شروع فعالیت در زمینه تجارت الکترونیک B2C ‌ اطلاعات زیادی از محصولات و خدمات خود را به راحتی در اختیار کاربران قرار دهید و مشتریان شما بتوانند به راحتی و براساس ویژگی هایی مانند نوع، رنگ، قیمت، اندازه و ..... به مقایسه کالاها بپردازند، و در انتها با انتخاب محصول مورد نظر خود به آسانی خرید کنند . تمامی این مراحل با صرف زمانی کم انجام می گیرد بدون اینکه وقت زیادی در خیابان­ها و فروشگاه ها از بین ببرد. به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
مهدی جعفری بنده هر از چند گاهی به خاطر علاقه در نویسندگی ، مطالبی در مورد خدمات طراحی سایت در وب سایت رسمی کارناوب قرار می دهم ، امیدوارم برای شما مفید واقع شود.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
  • E

    ehsanullah

    میخواهم تجارت الکترونیک را آغازبکنم درموردمعلومات بدهید 0 0

خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها