مهم ترین نکاتی که طراحان سایت باید بدانند

طراحان وب‌سایت بیشتر اوقات نگران مهارت‌های خود و آشنایی با تکنیک های جدید هستند اما شناخته شدن به عنوان یک طراح موفق نیازمند دانستن مهارت هایی بیش از آشنایی با تکنیک های فنی طراحی است مثلا آشنایی با مسائل مهم مدیریتی تاثیر زیادی در این زمینه دارد.

ارتباط صحیح

اولین ویژگی مهمی که یک طراح وب سایت باید داشته باشد و یا بتواند در خود ایجاد کند، مهارت، در برقراری ارتباط درست و موثر است، توانایی برقراری ارتباط درست برای یک طراح سایت یک امر بسیاری مهم است یک طراح باید یک ارتباط خوب با مشتری و سایر همکاران خود برقرار نماید و بتواند با پاسخ های هوشمندانه خود به سؤالات مشتری و ارائه گزارش های درست و صادقانه مشتری را راضی نگه دارد.

 

تبلیغات

طراح وب سایت باید کارش را  از طریق روش­های مختلف به مشتریان بشناساند و در این ارائه تلاش کند تا ویژگی‌های منحصر به فرد خود و کارش را به صورت دهان به دهان، بازاریابی شبکه های اجتماعی، تبلیغات، همکاری در پروژه های جانبی به خوبی معرفی نماید. با یکجا نشستن و منتظر اتفاقات بودن موفقیت حاصل نمی شود.

 

برنامه ریزی

برنامه ریزی قبل از شروع هرکاری از نکات مهم در طراحی یک وب سایت می باشد تا از این طریق با توجه به نیاز مشتری بتوان پروژه را در زمان مناسب به پایان رساند. یک طراح وب سایت باید توانایی و دانش برنامه ریزی صحیح را داشته باشد نداشتن برنامه ریزی باعث بدقولی و در نتیجه بی اعتمادی در نزد مشتریان می شود.

 

دریافت بازخوردها

برای کم شدن اشتباهات خود در فرایند طراحی یک وب سایت باید حتما بازخورد کار خود را از مشتریان دریافت کنیم و تحمل شنیدن انتقادات را هم داشته باشیم تا بتوانیم با از بین بردن نواقص کارمان هر روز در جهت پیشرفت گام برداریم.

 

یادگیری مستمر

دنیای فناوری به خصوص در زمینه طراحی وب هرلحظه در حال تغییر و تحول است و اگر شما نتوانید خود را با آنها همسان و هم جهت کنید بدون شک در این رقابت سخت با سایر رقبای خود موفق نخواهید بود پس بهتر است همیشه در حال یادگیری باشید.   

 

کسب تجربه

بعضی اوقات داشتن تجربه از داشتن مدرک تحصیلی و مهارت هم مهم تر است. داشتن تجربه یکی از عوامل موفقیت برای یک طراح وب به شمار می رود. اکثر مشتریان قبل از اینکه مدرک تحصیلی و میزان دانش فنی شما برای آنها مهم باشد نمونه کارهای قبلی شما برایشان مهم است، یعنی تجربه شما به عنوان یک طراح وب سایت برای آنها از اهمیت بالاتری برخوردار است. اگر شما قصد دارید طراحی سایت را به عنوان حرفه اصلی خود در آینده انتخاب کنید بهتر است قبل از وارد شدن به این حرفه به طور جدی فعالیت خود را در این زمینه به صورت کارآموز آغاز کنید.

 

مدیریت اطلاعات

یک طراح وب سایت باید همواره اطلاعات خود را به خوبی در کامپیوتر مدیریت و طبقه بندی کند، هرچقدر هم شما دارای دانش فنی بالایی در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت باشید اگر اطلاعات و فایل های مربوط به کار خود را به درستی مدیریت نکنید این بی نظمی در اکثر پروژه ها برای شما مشکل ساز خواهد شد شما باید برای هر پروژه یک پوشه جدا تعریف کرده و سپس اطلاعات مربوط به آن را به صورت تفکیک شده با توجه به نوع و محتوای فایلها دسته بندی کنید تا در هنگام کار بتوانید باسرعت بیشتری به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

 

روحیه کارتیمی

پروژه راه اندازی یک وب سایت از ابتدا تا انتها یک کار گروهی محسوب می شود و شما به عنوان طراح و عضوی از این گروه چه در یک شرکت بزرگ و معروف مشغول فعالیت باشید چه در یک شرکت کوچک باید مهارت ها و توانایی کارگروهی را داشته باشید و اگر فاقد این مهارت ها هستید باید تلاش کنید آنها را یاد بگیرید.

 

نمونه کار و مستندات

همیشه به عنوان یک طراح وب سایت سعی کنید مستنداتی از نمونه های کارها و فعالیتهای خود داشته باشید چون هم از آنها میتوانید برای جذب مشتریان جدید و هم به عنوان سابقه کاری استفاده کنید و هم از موارد مشابهه می توانید برای پروژه های بعدی استفاده کرده و سرعت کار خود را بالا ببرید.

 

دقت در طراحی وب سایتهای دیگر

شما به عنوان طراح یک وب سایت باید همواره سعی کنید به نمونه کارهای همکاران خود توجه ویژه ای داشته باشید و با مشاهده سبک و سیاق کار آنها برای پروژه های بعدی خود ایده های خوبی را کسب کنید و اینترنت هم این بستر رایگان را برای شما به راحتی فراهم کرده است.

 

سخن پایانی

طراحی وب سایت فرآیندی است که برای موفقیت در آن باید صبر زیادی در مقابل مشکلات داشت و علاوه بر اینها باید همواره در تلاش برای یادگیری و آموختن تکنیک های جدید بود اما یک نکته مهم که بعضی اوقات توسط طراحان وب سایت به آن کم توجهی می شود بودن مشکلات فراوان  در زمینه طراحی و فنی در وب سایت خود شرکتی است که فعالیتش طراحی وب سایت است. پس اگر شما قصد دارید به عنوان یک طراح وب سایت موفق شناخته شوید و بتوانید مشتریان خود را جذب کنید ابتدا از وب سایت شرکت یا گروه کاری خود شروع کنید و با بررسی و برطرف کردن مشکلات وب سایت خود و همچنین جذاب تر کردن آن سعی در جذب مشتریان بیشتر نمایید. بعضی از اوقات ما به عنوان طراح و یا مدیر یک شرکت طراحی آنقدر مشغول فعالیت های خود و یا رتبه و جایگاه وب سایت خود می شویم که از محتوا و مشکلات فنی وب سایت خودمان غافل هستیم و بعد از کلی تلاش و تبلیغات مشتری را مجاب به بازدید از وب سایت خودمان می کنیم اما یک مشکل فنی کوچک در وب سایت خودمان می تواند تمام این زحمات را به هدر دهد. پس باید به عنوان اولین نکته یک بازنگری در تمامی بخشهای وب سایت خودمان هم از نظر فنی و هم محتوایی داشته باشیم. به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
مهدی جعفری بنده هر از چند گاهی به خاطر علاقه در نویسندگی ، مطالبی در مورد خدمات طراحی سایت در وب سایت رسمی کارناوب قرار می دهم ، امیدوارم برای شما مفید واقع شود.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها