الکسا و اهمیت آن

اگر شما می خواهید مخطبان سایت خود را افزایش دهید یا از طریق تبلیغات در سایتتان درآمدی داشته باشید یکی از مهترین روشها افزایش رتبه الکسای وب سایت شماست. الکسا اطلاعات خود را از طریق کاربرانی که تولبار آن را نصب کرده اند جمع آوری می کند.

الکسا (Alexa) سرویسی است که وابسته به سایت آمازون می باشد و در آدرس Alexa.com ارائه می شود، این سرویس پایگاههای اینترنتی را از نظر تعداد بازدید کننده با توجه به تعدادی فاکتورهای آماری و محاسباتی رتبه بندی می کند. البته آمار این سرویس کاملا دقیق و و برمبنای واقعیت نیست و تاحدی فرض و احتمالات هم در آن وجود دارد. این امر به خاطر این است که منبع اصلی الکسا برای جمع آوری اطلاعات تولباری (Toolbar) است که در مرورگرهای کاربران اینترنت در سراسر دنیا نصب می شود. اما با این وجود نمی توان الکسا و رتبه آن را نادیده گرفت، الکسا ادعا می‌کند که در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار تولبار الکسا در مرورگر های مختلف در جهان نصب شده است. رتبه الکسا در دنیای وب و تجارت الکترونیک جایگاه مهمی در بین کاربران دارد. رتبه الکسا با توجه به مجموع بازدیدهای 3 ماه گذشته از یک وب سایت به وسیله کاربرانی که تولبار الکسا را در مرورگر خود نصب کرده اند محاسبه می شود، کاربری که تولبار الکسا را نصب کرده به هر صفحه ای که می رود یک مورد بازدید برای آن صفحه از آن سایت ثبت می شود و این اطلاعات در الکسا ذخیره می شوند.

البته افرادی با استفاده از تقلب اقدام به افزایش رتبه سایت خود می کنند مثلا افرادی را تعیین می کنند که به طور مداوم با تولبار الکسا از آدرس آنها دیدن کنند. البته بهترین روش برای داشتن رتبه بالاتر انتشار مطالب مفیدتر و اهمیت به کاربران است.

وب سایتهای جدید برای اینکه در قسمت نمایش اطلاعات سایت الکسا باشند باید بعد از عضویت درالکسا و ثبت آدرس خود حدود 1 تا 3 ماه صبر کنند.
از نظر الکسا یک سایت یمتا همان دومین اصلی سایت است و زیر دامنه ها نیز جزوی از وب هاست هستند، حتی وب سایتهایی که از نظر نام دامنه با هم متفاوت هستند ولی محتوای یکسانی دارند از نظر الکسا یک وب هاست می باشند. البته در در مورد وبلاگها و همینطور صفحات شخصی که در صورت تایید هویت صفحات برای الکسا استثنا وجود دارد و هر کدام از زیر دامنه ها را یک وب سایت در نظر می گیرد.

نصب تولبار الکسا در افزایش رتبه تاثیر دارد اگر فقط یک کاربر در طول روز چند صفحه وب سایت شما را مرور کند رتبه سایت بالاتر خواهد رفت از نظر کارشناسان سئو اولین قدم برای افزایش رتبه سایت نصب تولبار الکسا برای خودتان و دیگران است. وب سایت الکسا شرایطی را برای شما فراهم می کند که بتوانیم خودمان را با رقیبانمان مقایسه کنیم، هرچه ما رتبه بهتری داشته باشیم اعتبار ما بیشتر است و می توانیم تبلیغات بیشتری در سایت خودمان داشته باشیم. به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
مهدی جعفری بنده هر از چند گاهی به خاطر علاقه در نویسندگی ، مطالبی در مورد خدمات طراحی سایت در وب سایت رسمی کارناوب قرار می دهم ، امیدوارم برای شما مفید واقع شود.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها