ایا شما تفاوت پرتال با وب سایت را می دانید ؟

آیا می دانید پرتال با وب سایت در چیست؟در این مقاله به صورت مختصر تفاوت ها را بیان کرده ایم تا به اطلاعاتتون بیش از پیش اضافه شود. پس با ما همراه باشید.

پورتال مثل یک وسیله نقلیه است که توسط آن به بسیاری از خدمات می توان دست پیدا کرد حال آنکه وب سایت به طور کلی یک مقصد نامیده می شود یک وب سایت به محل مورد نظر در اینترنت که منحصر به فرد هم هست از طریق  اشاره می کند. با توجه به این تعریف پرتال در حقیقت یک وب سایت است.  با این حال این دو تفاوت هایی در موضوع و محتوا دارند.

یک وب سایت می تواند یک پرتال هم باشد اگر : 

این انتقال اطلاعات از چندین منبع مستقل باشد، اما لزومی به این استقلال نیست وبا توجه به موضوع مربوطه استقلال آن تعیین می گردد. در نتیجه ارائه یک تابع از خدمات عمومی برای بازدید کننده محدود به ارائه مشخصات یک نویسنده نمی شود. احراز هویت در یک پورتال و وب سایت می تواند متفاوت باشد.

پرتال :این برنامه امکان ورود شما را با دادن اطلاعات فردی وثبت نام محیا می کند. به عنوان مثالyahoomail.com ، gmail.com ، rediffmail.com

وب سایت: بدون ثبت نام است  به عنوان مثال www.karnaweb.net  

(البته سایت کارناوب قسمت پرتال آن به صورت جداگانه تعریف شده است)

 ویژگیها:

پرتال : محدود، متمرکز روی محتوا. حذف نیاز به بازدید از بسیاری از سایت های مختلف دیگر. به عنوان مثال شما با تایپ نام کاربری و رمز عبورخود تنها پست الکترونیکی که دارید را در یاهو میبینید.

وب سایت : گسترده است و روی محتوایی که نیاز کاربران ناشناس در آن نوشته شده است متمرکز نیست.

 

پرتال : شما مواردی را که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید انتخاب و سازماندهی می کنید و با توجه به این سازماندهی آن چیزی که شما می خواهید طراحی می شود.

وب سایت: تمامی مطالب برای هر بازدید کننده وجود دارد اما قابل تنظیم نیست و فقط می توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در آن  جستجو کنید.

به عنوان مثال شما می توانید به یاهومیل ، خرید از طریق یاهو ، جغرافیای شهرستانها ، گروه های یاهو دسترسی پیدا کنید. اگر شما مایل به استفاده از هر یک از این خدمات هستید باید اعتبار خودتان را تایید کنید تا بتوانید صفحات شخصی را ببینید. اگر این کار برای شما سخت است به سادگی میتوانید بخشی مثل اخبار یاهو که برای همه قابل رویت است را ببینید. در این صورت یاهو شما را به طور پیش فرض مهمان خود می داند.

بهترین راه برای تمایز پرتال و وب سایت اینست که پرتال درموررد ویژگی ها صحبت می کند اما وب سایت فقط اطلاعات می دهد. مورد دیگری که تفاوت این دورا بهتر نشان می دهد اینست که تعداد صقحات  پرتال خیلی زیاد است و گاها به بیش از 100k صفحه هم می رسد اما وب سایت صفحات کمی دارد.

وب سایت یک پنجره بر روی اینترنت است که می تواند شخصی باشد و هر آنچه را که فرد علاقمند به آن است و می خواهد راجع به آن صحبت کند در داخل آن بگذارد و یا اینکه می توان از آن برای فروش محصولات و خدمات کسب وکار استفاده کرد.

پورتال هم می تواند مثل یاهو و یا AOL باشد و همچنین می تواند خیلی کارهای دیگر را که اساسا بصورت لینک هستند را انجام دهد.

 

گروه کارناوب ، طراحی سایت در کرج مجری پیاده سازی پرتال و طراحی وبسایت های حرفه ای .


 به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
هادی جعفری هادی، با مدرک کارشناسی نرم افزار ، عاشق برنامه نویسی موبایل برای IOS هست ، بعضی وقت ها در زمینه فروش و بازریابی ایده های قشنگی رو اعلام میکنه

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها
پروژه های در حال انجام

فروش بلیط هواپیما راه به راه

(0%)


forever1978

(0%)


برگ سبز

(0%)


وب سایت ساختمانی دوغآب

(20%)


طراحی سایت گروه رویش

(25%)


صنعت وار

(50%)


سردخانه شهروند

(50%)


سئوی سایت بانه کالا

(50%)


شبکه اجتماعی کافه چه

(60%)


فروشگاه اینترنتی زرجام

(60%)


گروه هنر عمران

(60%)


طراحی سایت وکیل

(60%)


طراحی سایت سوله املاک

(70%)


اپلیکیشن IOS کارناوب

(80%)


وکیل امیر رئیسیان

(90%)


اپلیکیشن سفر باتو

(90%)


فروشگاه اینترنتی ایران نیاز

(90%)


فروشگاه و اپلیکیشن هپی مپی

(90%)


بـاغ ویـلای پرند

(95%)