این سه راهکار را امتحان کنید تا قدرت تمرکزتان بیشتر شود

راهکارهایی فراوانی برای افزایش قدرت تمرکز وجود دارد اما دکتر دیوید راک در مقاله ای 3 مورد از مهم ترین این راهکارها را بیان کرده است و ما شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنیم.

 

۱. کار خلاقانه را اول از همه انجام بدهید.

 

شما با تغییر زمانبندی کارهایتان می توانید قدرت تمرکزتان را بالا ببرید ، ابتدا کارهای خلاقانه و دشوار ، سپس کارهایی که احتیاج به فکر کردن ندارد . مثلا صبح کاری را شروع کنید که فکر و تمرکز بیشتر می خواهد، سپس به سراغ کارهای آسان بروید 


مطلب مرتبط : 10 فیلمی که دیدنش برای هر کارآفرینی واجب است


 

۲. زمانی برای تمرکز اختصاص بدهید.

 

دیوید راک با مطالعه بر روی هزاران فرد دریافت که ما به طور میانگین فقط قادریم ۶ ساعت، درست و حسابی بر روی کارهایمان تمرکز کنیم. وی اضافه می‌کند: « انتظار دارم که این چند ساعت حسابی ما را سخت‌کوش کند.»

بیشتر آدم‌ها هنگام صبح یا آخر شب از قدرت تمرکز بهتری برخوردارند و تحقیقات آقای راک هم نشان می‌دهد که ۹۰ درصد از آدم‌ها خارج از دفتر بهتر تمرکز می‌کنند. به خودتان بنگرید تا ببینید کی و کجا بهتر تمرکز می‌کنید و سپس سخت‌ترین کارهایتان را به آن ساعت‌ها و مکان‌ها اختصاص دهید.

 

۳. عضله‌ی مغزتان را ورز بدهید.

 

اگر چندوظیفگی عادی شود، مغز به آن خو می‌گیرد. هر چه بیشتر به حواس‌پرتی عادت کنید، تمرکز کردن سخت‌تر می‌شود. دیوید راک می‌گوید: «ما مغزهایمان را طوری تعلیم داده‌ایم که تمرکز نکنند.»

تمرکز کردن را تمرین کنید. هر چیزی را که باعث حواس‌پرتی‌تان می‌شود خاموش کنید و تمام توجه‌تان را فقط به یک کار جلب کنید. اولش با کم شروع کنید، مثلا ۵ دقیقه در روز، و هر از چند گاهی این زمان را افزایش بدهید. هر لحظه که احساس کردید ذهن‌تان در حال گُرگم به هوا بازی کردن است، خیلی سریع تمام حواس‌تان را جمع آن کاری کنید که در دست انجام دارید. راک می‌گوید: «به این قضیه به چشم خوش هیکل کردنِ مغز نگاه کنید. باید آن بالا عضله بسازید تا قدرت تمرکزتان بهتر شود.»
 به مطلب ارائه شده امتیاز بدهیدArun
مهدی جعفری بنده هر از چند گاهی به خاطر علاقه در نویسندگی ، مطالبی در مورد خدمات طراحی سایت در وب سایت رسمی کارناوب قرار می دهم ، امیدوارم برای شما مفید واقع شود.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.
خدمات طراحی سایت
مقالات طراحی وب سایت
نظر سنجی

هیچ نظر سنجی وجود ندارد
نمایش نتیجه ها