با پرکاربردترین سنسورهای گوشی های اندروید آشنا شوید

 

سنسور شتاب سنج

پر کاربردترین سنسور در گوشی های اندروید سنسور شتاب سنج است زیرا این سنسور شتاب خطی موبایل را هنگام جابه جایی در فضای سه بعدی اندازه گیری می کند . برای مثال زمانی که شما در گوشی خود در حال مشاهده ی صفحات وب هستید و می خواهید صفحه را بزرگتر ببینید می توانید گوشی را به صورت افقی تغییر حالت بدهید تا سنسور شتاب سنج با تشخیص این حالت صفحه را به صورت افقی تغییر حالت دهد . از این سنسور در بازی هایی که به حرکت حساس هستند نیز استفاده می شود .

سنسور تشخیص اثر انگشت

با استفاده از سنسور تشخیص اثرانگشت باز کردن قفل گوشی آسان تر خواهد بود علاوه بر این ، این سنسور در نرم افزارهای دیگر نیز کاربردهای خاص خود را دارد . این سنسور در آیفون 5 اس مورد توجه قرار گرفت و بعد از آن در برندهای دیگری مانند سامسونگ استفاده شد .

سنسور تشخیص ضربان قلب (Heart Rate)

سنسور تشخیص ضربان قلب زمانی که شما انگشتتان را بر روی صفحه قرار می دهید باشمردن ضربات خونی که در نک انگشتتان وجود دارد ضربان قلبتان را به صورت دقیق اعلام می کند . اما از این سنسور در گوشی هایی مانند گلکسی اس 6 و گلکسی نوت 5 به شکل دقیق تر استفاده شده است .

سنسور گام شمار (Pedometer)

امروزه اکثر مردم به فکر تناسب اندام خود هستند از این رو بخشی از زمان خود را در طول روز به انجام ورزش وپیاده روی اختصاص می دهند بنابراین سنسور گام شمار می تواند در پیاده روی شما یک سنسور مفید باشد چون این سنسور می تواند تعداد گام های شما را بشمارد و شما می توانید در انتهای پیاده روی از تعداد گام هایی که برداشته اید آگاهی پیدا کنید و هر روز تعداد گام های خود را از دیروز افزایش دهید. سنسور دیگری که همین کار را مشابه سنسور گام شمار انجام می دهد سنسور شتاب سنج است اما دقت و کارایی سنسور گام شمار بیشتر است .

سنسور گرماسنج (Thermometer)

همانطور که می دانید درصورتی که دمای گوشی شما بالا باشد به گوشی شما آسیب می رسد اما سنسور گرماسنج این مشکل را برای شما حل کرده است چون این سنسور دمای کلی گوشی شما را اندازه گیری می کند و درصورتی که دمای گوشی شما از حد معمول بیشتر باشد گوشی شما را به صورت خودکار خاموش می کند و مانع از آسیب دیدن آن می شود .

سنسور فشارسنج (Barometer)

این سنسور در گوشی های گران قیمت موجود است که با وجود این سنسور فشار اتمسفر محیط سنجیده می شود و ارتفاع نسبت به سطح دریا تعیین میشود . از این رو موقعیت جغرافیایی شما به شکل دقیق تری در GPS مشخص می شود .

سنسور روشنایی

سنسور روشنایی متناسب با نور محیطی که در آن قرار دارید میزان روشنایی نمایشگر را تنظیم می کند . برای مثال اگر شما در محیطی هستید که نور آن محیط زیاد است میزان روشنایی نمایشگر گوشی شما نیز افزایش می یابد و برعکس در محیط کم نور ، نور نمایشگر شما نیز کاهش می یابد .

سنسور ژیروسکوپ (Gyroscpoe)

از این سنسور برای مشاهده ی افقی و عمودی عکس ، تماشای ویدئو به صورت افقی ، چرخاندن دوربین در گوشی های اندروید و تشخیص میزان چرخانده شدن دوربین در گوشی های اندروید استفاده می شود. 

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش نظرات مطرح نمایید.

نظر سنجی

بهترین سرویس آمار بازدیدکنندگان کدام است ؟(119رای )


نمایش نتیجه ها